Agnieszka Janura

balet, balet dla dzieci, balet dla dorosłych


Założycielka Studia Tańca Artistic. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 9 lat w Gdańskiej Szkole Baletowej. Tańczyła na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie oraz w Operze Bałtyckiej gdzie rozpoczęła równocześnie pracę z dziećmi. Tancerka o dużym doświadczeniu scenicznym. Jako wykształcony pedagog, założyła własną szkołę tańca – zajęcia baletowe dla dzieci. Szkoła ta w tym zakresie funkcjonuje z powodzeniem od 2010 roku. Podążając za swoją pasją postanowiła stworzyć Studio Tańca Artistic. Celem nadrzędnym studia jest integracja środowisk tanecznych. Promowanie tańca jako sztuki i wyrazu artystycznego. W Studiu będą odbywać się zajęcia w ponad 20 dyscyplinach tanecznych.

Michał Łabuś

Jazz, Floorwork, warsztaty


Wszechstronny tancerz, choreograf i instruktor z ogromnym doświadczeniem scenicznym oraz doświadczeniem na sali w roli pedagoga w takich technikach tańca jak jazz, modern, taniec współczesny, hip hop. W swoim dorobku posiada m.in. dwa tytuły Mistrza Polski w hip hopie oraz Wicemistrza Świata w tej samej kategorii. Występował na licznych festiwalach w Polsce, Europie oraz Tajlandii. Doceniony przez „Dance Magazine” (XI.2014). Były tancerz Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Później długoletni solista Bałtyckiego Teatru Tańca oraz Opery Bałtyckiej. W 2010 roku został laureatem nagrody Prezydenta Miasta Gdańsk Dla Młodych Twórców w dziedzinie Kultury. Twórca choreografii do własnych spektakli: „Uwikłani" w ramach projektu Scena dla Tańca, „You Are My Sister" w Teatrze Muzycznym Roma, „Legenda Kaliny Jędrusik” w ramach koncertu finałowego 27 Przeglądu Piosenki Aktorskiej oraz „Radio Żelaza” dla Dzikistyl Company. Od 2016 roku tancerz spektaklu „Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Podczas zajęć z Michałem sala przepełniona jest emocjami, precyzyjną techniką i poruszającą muzyką, a choreografie jakie powstają na zajęciach to małe dzieła sztuki

Sylwia Kowalska

Body Ballet, Body Artis


Energetyczna i charyzmatyczna tancerka która potrafi skutecznie zmotywować do działania. Doskonale łączy taniec z fitnessem. Ukończyła Gdańską Szkołę Baletową, wiele lat pracowała w zawodzie tancerki, solistki baletu. Studiowała Pedagogikę Baletu na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Jest certyfikowanym instruktorem rożnych form fitness. Ukończyła szkolenia Fitness Authority School: Kickbox Instruktor, Basic Step Instruktor, Functional Trainer, Fit&Easy Ball, Stretching Rollers, Zdrowy Kręgosłup, Power Pump. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje na licznych warsztatach i konwencjach fitness.

Aleksandra Foltman

Choreografia Balet, barre au sol, balet, balet dla dzieci


Magister sztuki, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. F. Chopina, na wydziale Pedagogiki Baletu w Warszawie. Przez ponad 12 lat artystka Polskiego Baletu Narodowego,Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, w którym była w repertuarze tańca klasycznego i współczesnego – m.in. Jezioro Łabędzie, Dziadek do Orzechów, Śpiąca Królewna, Święto Wiosny. Występowała w spektaklach światowej sławy choreografów jak George Balanchine, Maurice Bejart, Boris Eifman oraz współpracowała z Jirim Kylianem, u którego zatańczyła solową rolę w balecie No More Play. Gościła na deskach teatrów na całym świecie, m.in. w Londynie , Petersburgu, Szanghaju, Wilnie. Posiada wieloletnie doświadczenie jako nauczycielka tańca w wielu placówkach, prowadząc zajęcia za równo dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Obecnie uczy tańca klasycznego w Ogolnokszalcacej Szkole Baletowej w Gdańsku.

Monika Zaniewicz

HIGH HELLS


Tancerka, absolwentka Warszawskiej szkoły baletowej im. Romana Turczynowicza. Z sukcesami uczestniczyła w wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach baletowych, współczesnych oraz choreograficznych, m.in. „Eurovision young dancers”. Brała udział w teledyskach oraz występowała na scenie programu „Mam Talent“. Tancerka z doświadczeniem scenicznym, występowała na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie, tańczyła w zespole baletowym Opery Nova w Bydgoszczy, obecnie tańczy na stanowisku koryfeja w Gdańskiej Operze Bałtyckiej.

Mateusz Pietrzak

all that jazz, formacja jazz


Tancerz spektaklu Notre Dame de Paris w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Były solista Kieleckiego Teatru Tańca. Absolwent Kierunku TANIEC na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Dyplomowany tancerz, choreograf i pedagog tańca. Były tancerz formacji SPOKO, z którą zdobył tytuł Wicemistrza Świata w hip hopie. Występował na licznych festiwalach w Polsce, Niemczech, Chinach i Izraelu.

Magda Grus

balet dla dzieci, balet z mamą


Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim oraz edukacji artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie wiolonczeli i fortepianu. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2004 roku w Operze Bałtyckiej. Współpraca z Agnieszką Janurą rozpoczęła się jeszcze w Operze Bałtyckiej, gdzie jako pedagog przez trzy lata asystowała podczas zajęć baletowych dla dzieci. Od 2009 roku pracuje w Szkole Tańca Artistic.

Adam Handke

latino solo, taniec towarzyski użytkowy


Instruktor tańca sportowego, posiadający najwyższą międzynarodową klasę mistrzowską - „S”. Z tańcem związany jest od 15 lat. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiał w Malborskim klubie „Pasja”. Z wieloma sukcesami brał udział w licznych turniejach tańca towarzyskiego w kraju oraz za granicą. Taniec towarzyski trenował pod okiem najlepszych trenerów polskich i zagranicznych. W tańcu najbardziej ceni wolność, możliwość rozwoju i wyrażenia swoich emocji. Na jego zajęciach króluje pozytywna energia i pasja.

Dorota Oleksiak

stretching


Instruktorka fitness, lekkoatletyki oraz pływania. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej. Już w wieku 12 lat , uczestniczyła w swoich pierwszych Mistrzostwach Polski w Aerobiku Sportowym. Aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią jej życia. Uwielbia sporty wodne i zimowe, również morsowanie. Swoich sił próbowała także w tańcu, intensywnie ćwicząc jazz. Doświadczenie i kwalifikacje zdobywała na licznych szkoleniach i kursach instruktorskich w dziedzinie fitnessu. Prowadzi różne zajęcia z zakresu fitness m.in. tbc, step, body hape, zdrowy kręgosłup, dance , aerobox oraz stretching. Na zajęciach stawia na interakcję z uczestnikami i pozytywną atmosferę podczas wspólnej pracy.

Karolina Maciejewska

modern kids, modern junior , balet dla dzieci, stretching dla dzieci


Pedagog, z tańcem związana od najmłodszych lat. Przez wiele lat kształciła się w technikach tańca klasycznego, współczesnego, jazzu i barre au sol na warsztatach i kursach w kraju oraz za granicą (m.in. Paryż, Londyn). Uczestniczyła w spektaklach tanecznych Teatru Junior przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz w spektaklach Opery Bałtyckiej. Regularnie doskonali swoje umiejętności w tańcu klasycznym, współczesnym oraz w technikach wspomagających (stretching, barre au sol) na warsztatach w Londynie. Aktualnie doktorantka UG, autorka tekstów dotyczących historii i teorii opery francuskiej oraz baletu. Od 2012 roku prowadzi zajęcia baletowe dla dzieci w szkole tańca Artistic oraz w przedszkolach na terenie Trójmiasta.

Kasia „Popkate” Zapolska

Street Dance


Kasia „Popkate” Zapolska swoją pasję związaną z popping’iem rozpoczęła już w 2007r. Jako kobieta ma w tej dziedzinie najdłuższy staż taneczny w Polsce. Pochodzi z Gdańska, gdzie swoje pierwsze kroki taneczne stawiała pod okiem Lipskieego. Przez lata doskonali swój styl i umiejętności, które to zbudowane są przez ciężką pracę, wytrwałość i wielokrotne wyjazdy za granicę (m.in. do Los Angeles i Paryż). Doświadczenie opiera na uczestnictwie w różnych zawodach i jamach tanecznych oraz warsztatach z światowej klasy nauczycielami poppingu, z których to wymienić można na przykład: Boogie Frantick, Hoan, Devious, Popin J, Popin Pete, Greenteck, Nelson, Bionic Man, Mr. Wiggles, Venom, Monsta Pop. Na co dzień prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą. Jej podejście do tańca jest nieszablonowe, stawia duży nacisk na kreatywność, oryginalność, self development i fundamenty panelu styli popping.

Bartłomiej Pankau

akrobatyka dla dorosłych, młodzieży, dzieci


trener, instruktor rekreacji ruchowej, zwycięzca I edycji „Mam talent”, gość honorowy szeregu edycji europejskich. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Świata między innymi: złoty medalista Turnieju Międzynarodowego w gimnastyce sportowej; Medalista Mistrzostw Polski. Trener z ogromnym doświadczeniem scenicznym; jego występy podziwiali między innymi; Królowa Elżbieta II, Roman Polański, Nicole Kidman. Niezliczona jest liczba miejsc gdzie występował. Będąc członkiem zespołu Cyrku Eloize w Kanadzie objechał cały świat. Jego umiejętności doceniała publiczność między innymi : na Broadway’u – Nowym Jork, w Paryżu, Montrealu, Quebec, Las Vegas, Istambule, Melbourne, Brisbane (Australia) Cały czas czynny zawodowo. Niedawno można go było podziwiać na otwarciu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej odbywających się w Emiratach Arabskich. Obecnie Prezes klubu akrobatyki sportowej „Arabeska” w Bydgoszczy. Od lat prowadzi zajęcia z grupami w każdym wieku. Bartek jest trenerem z ogromnym doświadczeniem, niesamowitą empatią i zaangażowaniem. Ma świetny kontakt z dziećmi i młodzieżą, szczególnie ceni sobie pracę z najmłodszymi, których wprowadza w świat gimnastyki sportowej.

Teatr Dada von Bzdülöw


Teatr Dada von Bzdülöw - założony przez Leszka Bzdyla - reżysera i choreografa oraz Katarzynę Chmielewską - tancerkę i choreografkę; na scenie od 1992; niezależna grupa profesjonalnych tancerzy i aktorów inscenizujących spektakle we współpracy z krajowymi i zagranicznymi instytucjami kultury, takimi jak: Teatr Wybrzeże / Gdańsk; Klub Żak / Gdańsk; Dance Advance / Philadelphia, USA; Les Hivernales / Avignon, Francja; Stary Browar / Poznań; Teatr Nowy / Łódź; Fundacja Nuova / Poznań. Od 2008 roku reprezentowany przez Stowarzyszenie "Teatr Dada von Bzdülöw", z siedzibą w Gdańsku i związany z Teatrem Wybrzeże / Gdańsk /, gdzie regularnie wystawia wszystkie premiery i spektakle repertuarowe. Dotychczas zespół stworzył już 50 spektakli, z powodzeniem prezentowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą. W bieżącym repertuarze: "Dzisiaj, wszystko", "Why don't you like sadness?", "Intro", "Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś"; "Transmigrazione di fermenti di amore".

Karol Wielogórski

taniec towarzyski, taniec towarzyski użytkowy, latino solo


Instruktor tańca sportowego, posiadający najwyższą klasę taneczną w Polsce. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiał 15 lat temu w kwidzyńskim klubie tańca „Progress”. On i jego podopieczni brali udział w licznych turniejach tańca towarzyskiego w kraju oraz za granicą, odnosząc przy tym liczne sukcesy. Taniec towarzyski cały czas zawzięcie rozwija i pielęgnuje pod okiem najlepszych trenerów polskich i zagranicznych. W tańcu najbardziej ceni sobie możliwość ekspresji muzyki za pomocą ruchu. Głównym celem jego zajęć jest stworzenie wspaniałej, tanecznej atmosfery, by poprzez dobrą zabawę poprawić postawę, zdobyć wymarzoną sylwetkę oraz zbudować pewność siebie.

Gracja Górniak-Pietrzak

taniec współczesny, moder jazz


Dyplomowana tancerka,choreograf i pedagog tańca. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Aktualnie tancerka spektaklu „Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Była tancerka koryfejka Kieleckiego Teatru Tańca. Występowała na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu m.in. w baletach:”Jezioro Łabędzie”, „Dziadek do orzechów”, „Romeo i Julia” oraz w operze „Aida” a także na licznych festiwalach w Polsce,Niemczech,Chinach i Izraelu. W 2012r. była uczestniczką warsztatów VII edycji You Can Dance,Santa Cruz na Teneryfie. Szkoliła się również na wielu warsztatach tanecznych, brała udział także w różnych konkursach baletowych oraz tanecznych.

Alicja Giebień

latino


certyfikowany instruktor tańca oraz pilates. Taniec towarzyski trenuje od 7 roku życia. Posiada najwyższą międzynarodową klasę taneczną S. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć na arenie polskiej jak i międzynarodowej, m.in. Siedmiokrotne Mistrzostwo Polski Formacji Standardowych, mistrzosto świata Formacji Standardowych, Elbląg 2010, Vice mistrzostwo świata FS ,Niemcy 2011. Wspólnie z najlepszą polską formacją standardową LOTOS Jantar występowała m.in. w stolicy Chin – Pekinie oraz stolicy Tajwanu - Tajpej. Od 7 lat jest zawodowym instruktorem tańca towarzyskiego, a od 3 lat również instruktorem pilates.

Natalia Wiśniewska

taniec towarzyski


tancerka i instruktorka sportowego tańca towarzyskiego, pedagog. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat. Pierwsze taneczne doświadczenia zdobywała w klubach Falcon oraz Show Dance w Płocku, gdzie przez wiele lat kontynuowała naukę tańca. Swoje umiejętności doskonaliła na szkoleniach oraz warsztatach z najlepszymi instruktorami z Polski oraz zza granicy. Wielokrotnie uczestniczyła w ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego z licznymi sukcesami. Od kilku lat prowadzi zajęcia dla dzieci oraz dorosłych. Na zajęciach emanuje pozytywną energią, którą zaraża uczestników.

Ola Buczkowska

Latino Kids, Latino Junior, Latino


Tancerka, instruktorka tańca towarzyskiego. Studentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na kierunku Sport ze specjalizacją gimnastyka sportowa. Z tańcem i sportem związana jest od zawsze. Regularnie doskonali swoje umiejętności na warsztatach i szkoleniach. Jej największą pasją są tańce latynoamerykańskie i to właśnie w tej dziedzinie dziś najbardziej się rozwija. Posiada najwyższą krajową klasę taneczną A w tańcach standardowych oraz klasę B w tańcach latynoamerykańskich. Ola jest zawsze radosna, uśmiechnięta i pełna pozytywnej, tanecznej energii, którą dzieli się na swoich zajęciach z dziećmi oraz z dorosłymi.

Kornelia Raińska

Commercial dance


Tancerka dancehall oraz hip hop. Taniec trenuje od 9-go roku życia. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od popularnego wówczas disco dance, następnie odkryła swoją pasję do hip hopu i dancehallu. Dodatkowo szkoliła się z zakresu takich technik jak jazz oraz house. Specjalizuje się w dancehallu damskim, zmysłowym i kobiecym, opartym na wine’ach, shake’ach i izolacjach.
W swoich choreografiach łączy klasyczny styl uliczny z nowoczesnym spojrzeniem na taniec. Kornelia jest niezwykle energiczna i radosna, swoją pozytywną energią zaraża wszystkich .

Jędrzej Gierach

Brodway Jazz


Tancerz najwyższej międzynarodowej mistrzowskiej klasy "S" z dwunastoletnim doświadczeniem. Szkolił się pod okiem wybitnych instruktorów i pedagogów. Dyplomowany Instruktor Sportu ze specjalnością Taniec Towarzyski. Trzykrotny Mistrz Okręgu Pomorskiego oraz Drugi Vice-mistrz Polski Północnej w tańcach latynoamerykańskich . Medalista wielu turniejów z cyklu Grand Prix Polski. Tańczył w Formacji Standardowej Jantar Elbląg, z którą zdobył Vice-mistrzostwo Polski. Członek Kadry Polski i Kadry Okręgu Pomorskiego w Tańcu Towarzyskim.
Obecnie słuchacz Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Można go zobaczyć na deskach Teatru Muzycznego w spektaklach: "Lalka", "Chłopi", "Skrzypek na dachu", "Gorączka Sobotniej Nocy", "Krakowiacy i Górale", "Koncert Sylwestrowy na Bis"

Jakub Urbański

Lyrical Jazz


Tancerz, choreograf i blogger.
Absolwent Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych na kierunku artystycznym taniec w specjalności kompozycja i techniki taneczne oraz menadżer kultury. Jest dyplomowanym instruktorem ZUMBA FITNESS. Ukończył również międzynarodowy kurs instruktorski hip-hopu. Tworzy choreografie dla zespołów oraz grup tanecznych. Swoje umiejętności szkolił na licznych warsztatach, kursach i szkoleniach w kraju oraz za granicą, gdzie współpracował z wieloma wspaniałymi choreografami. Spośród wielu technik, w których się szkolił najbardziej odnajduje się w stylach: new style, new age, jazz oraz lyrical jazz.

Valeriia Lychko

Taniec współczesny


Instruktorka, tancerka, choreograf. Jest absolwentką wyższej uczelni tanecznej na Ukrainie oraz Akademii humanistyczno-ekonomicznej w Łodzi, wydziału artystycznego na kierunku taniec. Była tancerką teatru V6 i teatru Kijo w Łodzi. Zdobyła duże doświadczenie w pracy z dziećmi oraz z dorosłymi, pracując jako instruktor i choreograf w szkołach tanecznych w Łodzi. Specjalizuje się w technikach tańca współczesnego, improwizacji, oraz floorworku z elementami akrobatyki. W tańcu fascynuje ją siła, fizyczność, technika oraz stuprocentowa obecność, a połączenie tych elementów sprawia, że ruchem i ciałem można przekazać więcej niż mową.