MODERN / JAZZ

JAZZ / TANIEC WSPÓŁCZESNY - MODERN / ALL THAT JAZZ / MODERN - TANIEC WSPÓŁCZESNY DLA DZIECI / ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA / BRODWAY JAZZ / GRUPA WARSZTATOWA DADA / BALET
 

JAZZ

Styl tańca o Afrykańskich korzeniach, którego techniczne ruchy uformowały popularny dziś styl jazzowy widziany w teatrach na całym świecie. To nie tylko ćwiczenia techniczne, ale też innowacyjne choreografie. Sposób na aktywny relaks w niesamowitej atmosferze.

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Zajęcia z techniki tańca współczesnego pozwolą wyzwolić swobodę ruchu. To luźna forma tańca oparta na idei baletu, pozbawiona sztywnych zasad, gdzie nacisk kładzie się na emocje i naturalny ruch wynikający z kontynuacji i przepływającej przez ciało energii. Na zajęciach zgłębimy rolę środka ciężkości, oddechu oraz relację między ruchem, a rytmem i przestrzenią. Odkryjemy stopniowo świadomość ciała. Choreografią opowiemy piękne historie z wykorzystaniem m.in. technik release, flor-work, improwizacją, swingów oraz izolacji.

JAZZ

Styl tańca o Afrykańskich korzeniach, którego techniczne ruchy uformowały popularny dziś styl jazzowy widziany w teatrach na całym świecie. Na przestrzeni technika jazzowa niesamowicie ewoluowała i stała się jedną z najbardziej kreatywnych i innowacyjnych form tańca. W tańcu jazzowym nie zabraknie energicznych skoków, obrotów i akrobacji. To nie tylko ćwiczenia techniczne, ale też innowacyjne choreografie. Sposób na aktywny relaks w niesamowitej atmosferze. Energetyczne choreografie nastroją każdego pozytywnie na cały tydzień!

ALL THAT JAZZ

Czyli duża porcja jazzu w jeszcze bardziej teatralnym wydaniu. Choreografie jazzowe niczym z musicalu Chicago czy Kabaret, ale i nie tylko. Na zajęciach poczujesz się jak na prawdziwej scenie. To zajęcia, na których popracujesz nad ruchem scenicznym, precyzją, kontrolą ciała i sensualnością. Poprawi się Twoja równowaga, postawa, sylwetka i zaangażujesz wszystkie mięśnie. Satysfakcja i dużo tańca gwarantowane.

LYRICAL JAZZ

Współczesna i bardzo emocjonalna forma klasycznego jazzu. To technika łącząca w sobie lekkość baletu, precyzje jazzu, kreatywność i izolacje tańca współczesnego. To bardzo liryczna i za razem harmonijna i płynna forma ruchu. W tym bardzo subtelnym, delikatnym, a za razem bardzo technicznym stylu tancerz z łatwością może dać upust swoim emocjom i zatracić się w pięknym ruchu.

BROADWAY JAZZ

Niezwykle ekspresyjna forma tańca musicalowego. To zajęcia, na których odnajdziesz klasyczne jazzowe kroki, odrobinę swingu, magię tańca rewiowego i elementy pantomimy. Ta teatralna forma tańca jazzowego pozwala wyrazić cały wachlarz emocji. To podróż po musicalowym świecie od amerykańskich klasyków z lat 20. i 30. po współczesne największe hity nowojorskiego Broadwayu.

BROADWAY JAZZ - 7-12 lat

Energetyczna, artystyczna i teatralna forma jazzu dla dzieci w wieku 7-12 lat. To zajęcia, na których młodsi uczestnicy poznają tajniki tańca scenicznego, elementy techniki tańca jazzowego. Masa ćwiczeń koordynacyjnych będzie przeplatana ze świetną zabawą w rytmie Broadway!

MODERN dla dzieci (5-7 lat, 8-11 lat, 12-15 lat)

To technika, która łączy style, przez co daje szeroki zakres ruchu i tanecznych możliwości. To połączenie lekkości baletu z dynamiką jazzu, liryką i izolacjami tańca współczesnego, a do tego wykorzystanie przestrzeni i elementów floor-work. Zajęcia z modernu pomogą przezwyciężyć nieśmiałość, otworzyć się i rozwinąć w tańcu również młodszym uczestnikom. Zajęcia dla modern to odnajdywanie świadomości ciała poprzez współczesne, emocjonalne choreografie oraz nauka techniki tańca współczesnego przeplatana z zabawą.

MINI MODERN (3-4 lata)

Muzyczno-ruchowe zajęcia z modernu dla najmłodszych! Te taneczne zajęcia wprowadzą dzieci w magiczny świat tańca! Ćwiczenia choreograficzne i improwizacje taneczne pomogą przezwyciężyć dziecięcą nieśmiałość, otworzyć się i rozwinąć w tańcu również młodszym uczestnikom. Nie zabraknie też ćwiczeń rytmicznych. Mini Modern to nauka podstawowych kroków z techniki tańca współczesnego, modern i jazzu przeplatana ze świetną, kreatywną zabawą!

VOGUE

Vogue to wyjątkowy i elektryzujący styl tańca, w którym każdy poczuje się niesamowicie! Styl ten ukształtował się w latach 80’ a popularność zyskał m.in. przez słynny teledysk Madonny z roku 90’. Tańcząc Vogue, wykorzystując różne emocje możecie przez chwilę stać się kim tylko chcecie! Choreografie tańczone na wysokich obcasach sprawiają, że wzrasta świadomość ciała, dodatkowo wzmacniamy i kształtujemy nogi, a co za tym idzie zdecydowanie zwiększa się nasza pewność siebie! W stylu Vogue odnajdziecie zmysłowość i kobiecość.
Na zajęciach będziemy się uczyć różnych styli z ogromnego wachlarza techniki Vogue.
Miłe widziane są buty na wysokich obcasach 🙂

HANDS PERFORMANCE

To jedna z technik stylu Vogue, która jest jednocześnie doskonałym uzupełnieniem innych technik tanecznych takich jak jazz, taniec współczesny czy street dance. Hands performance to kreatywny, rytmiczny i dynamiczny taniec rękami. Ta technika wspaniale rozwija koordynację ruchową, rytmikę, postawę ciała, stabilizację i poprawia pewność siebie. W tańcu to właśnie rękami i dłońmi możemy przekazać najwięcej emocji!
W bardzo różnorodnych choreografiach Hands performance cel będzie jeden: poczuć się wspaniale, zatańczyć w rytm muzyki i opowiedzieć niesamowite historie.