BALET

Balet dla młodzieży i dorosłych / BALET DLA DZIECI / Choreografia – Balet / BODY BALLET / BODY BALANCE / Świadomość ciała / stretching/ power joga
 

Balet dla młodzieży i dorosłych

Taniec klasyczny/balet jest fundamentem, z którego wywodzą się prawie wszystkie style taneczne. Wymaga doskonałej techniki, sprawności fizycznej i wdzięku. Zajęcia odbywają się według tradycyjnego schematu lekcji tańca klasycznego. Balet prowadzony jest przy akompaniamencie pianisty na żywo. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z baletem nie przejmuj się! Zacząć można w każdym wieku. Wielu uczestników przychodzi na zajęcia baletowe dla czystej przyjemności tańca i pasji. Jeżeli trenujesz inną dyscyplinę taneczną – balet doda Tobie świadomości ciała i gracji twoim ruchom. (Prowadząca Agnieszka Janura)

BALET DLA DZIECI

Dzieci od podstaw uczą się tajników tańca klasycznego przy akompaniamencie pianisty na żywo. To muzyczna podróż do świata baletowych ćwiczeń połączonych z zabawą. Zajęcia baletowe dla dzieci prowadzone są w systemie semestralnym wg. autorskiego programu Agnieszki Janury, stale udoskonalanego od 12 lat w szkole tańca Artistic.

Choreografia – Balet

To zajęcia dla tych, którzy znają choć podstawy baletu klasycznego, chcą wykorzystać swoje umiejętności w choreografii grupowej i marzą o tym, by poczuć się na sali baletowej jak na prawdziwej scenie. Na zajęciach stworzycie wspólnie z instruktorem niepowtarzalną choreografię baletową/neoklasyczną dostosowaną do potrzeb i umiejętności grupy.

BODY BALLET

Body Ballet to trening inspirowany baletem klasycznym zawierający elementy tańca, pilatesu i fitnessu. Na zajęciach Body Ballet wzmocnisz i wyrzeźbisz całe ciało, zbudujesz niezbędne mięśnie jednocześnie poprawiając równowagę i stabilizację, spalając przy tym mnóstwo kalorii. Dzięki ćwiczeniom rozciągającym znacznie zwiększysz swój zakresu ruchu.
To trening pełen elegancji i gracji, który uczy świadomości ciała i kontroli nad nim. Zajęcia składają się z ćwiczeń cardio, ćwiczeń na podłodze oraz stabilizujących ćwiczeń zaczerpniętych z baletu klasycznego. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich niezależnie od wieku i poziomu sprawności, nie jest wymagane doświadczenie w tańcu.

BODY BALANS

Zajęcia są połączeniem jogi, pilatesu, barre au sol oraz treningu metodą Gyrotonic ®. W trakcie tej godziny treningu chcemy kompleksowo zadbać o całe ciało. Skupimy się na pogłębieniu świadomości ciała, uaktywnimy mięśnie głębokie, wzmocnimy poszczególne i niezbędne w tańcu partie mięśniowe, popracujemy również nad ogólną kondycją – cardio oraz rozciągnięciem. Zajęcia zakończymy tzw. Unwinding, czyli wyciszeniem i skupieniem energii do ciała, po to aby w pełni zbalansować organizm. Porządne przygotowanie się do całego dnia z tańcem to podstawa każdego tancerza!

BALET Z MAMĄ

Muzyczno-ruchowe zajęcia dla mam z małymi dziećmi. Baletowa podróż w magiczny świat tańca, rytmu i dźwięku, sprawi, że maluchy uwrażliwią się na piękno muzyki klasycznej, poznają nowy rodzaj ruchu pozostając w bliskości z mamą. Nie zabraknie także prostych ćwiczeń-zabaw rytmicznych i muzycznych opowieści. To wspaniała zabawa oraz czas, który można spędzić z dzieckiem poza domem.

WARIACJE KLASYCZNE – Balet

To zajęcia dla tych, którzy znają choć podstawy baletu klasycznego, chcą spróbować swoich sił i wykorzystać swoje umiejętności w nauce wariacji klasycznych z najpopularniejszych baletów. Podczas zajęć będziemy rozbierać na części pierwsze popisowe wariacje z baletów klasycznych m.in. Don Kichot, Paquita, Śpiąca Królewna i stopniowo ćwiczyć poszczególne pas baletowe po czym łączyć wszystkie elementy w taniec. Dodatkowo popracujemy nad interpretacją muzyczną i będziemy próbować wcielać się w role z największych klasycznych baletów.