JOGA/PILATES

PILATES / Metoda Gyrokinesis® / JOGA / JOGA ASHTANGA
 

PILATES

To technika która wspomaga tancerzy wszystkich stylów, ale też sportowców i wszystkich tych którzy chcą uelastycznić i wzmocnić ciało. System pilates to połączenie jogi, baletu i treningu fitness wzmacniającego mięśnie. Dzięki tym ćwiczeniom wzmocnisz i uelastycznisz ciało, bez nadmiernej rozbudowy mięśni, odciążysz kręgosłup, poprawisz postawę, a dodatkowo pozbędziesz się stresu i zrelaksujesz.

Metoda Gyrokinesis®

To zestaw ćwiczeń, który powstał w latach 70. Został on stworzony przez znanego tancerza Juliu Horvatha. Gyrokinesis® jako nowa dziedzina fitnessu gwarantuje lepsze samopoczucie, poprawną postawę ciała, jego większą jędrność, odpowiednie oddychanie, zwiększenie równowagi, sprawniejszy metabolizm, wewnętrzny spokój i lepsze dotlenienie tkanek oraz elastyczniejszy kręgosłup. Poruszamy się gładko i harmonijnie, wykonywanie ćwiczeń wygląda i może przypominać bardziej taniec, niż tradycyjny trening. Gyrokinesis® przeznaczony jest dla osób w każdym wieku i nie tylko dla tancerzy. Trening składa się z kilku etapów, w tym ćwiczenia na krześle oraz na podłodze. Ćwiczenia połączone ze specjalnym systemem oddechowym pobudzają układ nerwowy, zwiększają zakres ruchów kręgosłupa oraz miednicy, a w efekcie uruchamiają cały łańcuch mięśniowy.

JOGA

To seria ćwiczeń i pozycji stworzonych po to by ćwiczyć ciało i umysł. Joga pomaga wzmocnić i rozciągnąć ciało oraz odnaleźć wewnętrzną równowagę.

JOGA ASHTANGA

Tradycyjna i najbardziej dynamiczna forma jogi. To świetny sposób na wymodelowanie zgrabnej sylwetki. Praktyka polega na synchronizacji oddechu z serią póz. Podczas zajęć ciało intensywnie się ogrzewa, poprzez procesy zachodzące w ciele oczyszczają się mięśnie i narządy. W rezultacie poprawia się krążenie, ciało staje się silne i lekkie, a umysł oczyszczony i spokojny.