WARSZTATY TAŃCA ARTISTIC

ORGANIZATOR: STUDIO TAŃCA ARTISTIC
DATA: 24-28.08.2020

ADRES: STUDIO TAŃCA ARTISTIC
SŁOWACKIEGO 21 GDAŃSK GARNIZON KULTURY

formularz zapisu na dole strony (możliwość wyboru 1 techniki)

Zapraszamy na wyjątkowe Warsztaty Tańca Artistic.
Zachęcamy do udziału profesjonalnych tancerzy, uczniów szkół baletowych jak i  amatorów, osoby rozpoczynające swoja przygodę z tańcem
Przed nami 5 dni wspaniałej warsztatowej pracy nad techniką, choreografią i wyrazem artystycznym!

Poczuj się jak na lekcji w prawdziwym teatrze przy akompaniamencie pianisty na żywo ♥

Program i poziom warsztatów został odpowiednio skomponowany, zajęcia z tańca klasycznego będą odbywać się w trzech grupach:

 • początkującej
 • średnio-zaawansowanej
 • zaawansowanej

*Pozostałe zajęcia będą odbywać się w grupach:

 • początkującej
 • średnio-zaawansowanej

Przez 5 dni uczestnicy będą mogli szkolić umiejętności w następujących technikach:

 • Taniec klasyczny
 • Neoklasyka
 • Taniec współczesny
 • Jazz

Dodatkowo

 • Body Balans (limit miejsc: 14)

Plan zajęć

SALA NR 2

9.00 – 10.00 – BODY BALANS

10.00 – 11.30 – taniec klasyczny gr. zaawansowana

11.45 – 13.15 – taniec klasyczny gr. średniozaawansowana

13.30 – 14.30 – neoklasyka gr. średnio/zaawansowana

16.00 – 17.30 – taniec klasyczny gr. początkująca

SALA NR 3

10.00 – 11.30 – taniec współczesny gr. początkująca

11.45 – 13.15 – taniec współczesny gr. zaawansowana

13.30 – 15.00 – jazz gr. początkująca

16.00 – 17.30 – jazz gr. Zaawansowana

OPIS TECHNIK

TANIEC KLASYCZNY

Taniec klasyczny jest fundamentem, z którego wywodzą się prawie wszystkie style taneczne. Wymaga doskonałej techniki, sprawności fizycznej i wdzięku. Zajęcia odbywają się według tradycyjnego schematu lekcji tańca klasycznego.
Balet prowadzony jest przy akompaniamencie pianisty na żywo.

NEOKLASYKA

To dwudziestowieczny styl tańca, zapoczątkowany przez Sergiusza Diagilewa i George’a Balanchine. Taniec neoklasyczny opiera się na sztywnych zasadach tańca klasycznego, jednak jest pozbawiony teatralnego dramatyzmu oraz szczegółowej narracji znanej z klasycznych baletów. Ruch neoklasyczny pozwala na większą swobodę interpretacji.

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Taniec współczesny wywodzący się z techniki baletowej. Ruch jest płynny i pełen emocji. Tańcem możesz opowiedzieć historię. Zajęcia z modernu pomogą przezwyciężyć nieśmiałość, otworzyć się i rozwinąć w tańcu, oraz doskonalić swoją technikę. To praca z ciałem, ale przede wszystkim ze świadomością ciała, środkiem ciężkości. Taniec współczesny pozwoli wyrazić emocje poprzez płynne ruchy wywodzące się z impulsów. Nie zabraknie tanecznych improwizacji, lirycznych choreografii, a także szlifowania techniki za pomocą ćwiczeń charakterystycznych dla stylu współczesnego.

JAZZ

Jazz to kompilacja wielu stylów tanecznych, a jego korzenie sięgają afrykańskich plemion, co sprawia, że każda stworzona na zajęciach choreografia staje się niepowtarzalna. Obok tańca klasycznego jest podstawą większości innych nowoczesnych technik tańca. Jazz oparty jest na policentryzmie, rytmie i izolacjach. To nie tylko ćwiczenia techniczne, ale też innowacyjne choreografie. Duża dawka liryzmu, koncentracja na ekspresji i silnych emocjach. W jazzie odnajdziecie elementy baletu, modernu oraz akrobatyki.

BODY BALANS (max. 14 osób)

Zajęcia są połączeniem jogi, pilatesu, barre au sol oraz tai-chi. To idealnie skomponowany zestaw ćwiczeń, by rozgrzać ciało, wzmocnić je i uelastycznić. To piękna podróż ilustrowana muzyką, która przygotuje ciało do aktywności na cały dzień! Skupimy się na pogłębieniu świadomości ciała, uaktywnimy mięśnie głębokie, wzmocnimy poszczególne i niezbędne w tańcu partie mięśniowe, popracujemy również nad ogólną kondycją – cardio oraz rozciągnięciem. Dodatkowo pojawią się ćwiczenia relaksacyjno-wyciszające, które przywrócą idealny balans całego ciała. Porządne przygotowanie się do całego dnia z tańcem to podstawa każdego tancerza!

Zajęcia poprowadzi wykwalifikowana kadra tancerzy i pedagogów.
Na zajęciach z tańca klasycznego będzie akompaniament pianisty na żywo.

Studio znajduje się w centrum zrewitalizowanej dzielnicy Gdańska – w Garnizonie Kultury we Wrzeszczu, 15 minut od stacji Gdańsk Wrzeszcz.

Po zajęciach uczestnicy będą mogli skorzystać z licznego, okolicznego zaplecza gastronomicznego.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i pracy !

INSTRUKTORZY

ALICJA ZŁOCH


Tancerka Polskiego Baletu Narodowego, magister sztuki, pedagog tańca klasycznego Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Pedagogiki Baletu. Od 2004 roku związana z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, gdzie tańczyła we wszystkich baletach klasycznych: od „Jeziora Łabędziego”, po „Śpiącą Królewnę”,a także w baletach współczesnych: „Tristan”, „Kurt Weill”, „I przejdą deszcze” oraz „Romeo i Julia” w choreografii Krzysztofa Pastora, „III Symfonia”, „Sześć skrzydeł” w choreografii Jacka Przybyłowicza, „Musagete” Borisa Ejfmana, „Bridgest of time” Jiriego Kyliana, „Święto wiosny” w choreografii Maurice Bejarta oraz Wacława Niżyńskiego, a także występowała we wszystkich operach z repertuaru Teatru Wielkiego w Warszawie. Przez te lata pracy w teatrze współpracowała ze światowej sławy choreografami i reżyserami oraz występowała na zagranicznych scenach baletowych m.in. w Barcelonie, Shangaiu, Petersburgu, Litwie, Sevilli.
Wielokrotnie wyróżniana jako pedagog tańca klasycznego. Jej uczennice odnoszą liczne sukcesy na międzynarodowych konkursach. W 2018 roku została jej przyznana nagroda nauczycielska II stopnia Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za zasługi wkładane w rozwój młodych adeptów sztuki.

JOANNA DRABIK


Tancerka, choreograf, pedagog. Ukończyła bytomską szkołę baletową w 2007 roku. Laureatka konkursów baletowych w kraju i za granicą. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2007 roku jest związana z Polskim Baletem Narodowym Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie. Występowała w licznych spektaklach baletowych klasycznych, neoklasycznych oraz współczesnych takich jak:
Jezioro Łabędzie, Śpiąca Królewna, Bajadera, Dziadek do Orzechów, Kopciuszek, Sen nocy letniej, Tristan, In light and shadow, Kurt Weill, Concerto BaroccoArtifact Suite, Persona, Never more, Alpha Kryonia Xe, Zielony Stół. Po wykonaniu partii Wybranki w Świecie wiosny w wersjach Waclawa Niźyńskiego I Maurice Bejarta oraz Naszej Kobiety w balecie I przejdą deszcze…Krzysztofa Pastora została awansowana na koryfejkę.
Dodatkowo stworzyła trzy choreografie w ramach warsztatów choreograficznych dla tancerzy Polskiego Baletu Narodowego Kreacje. Przygotowała także choreografię In/Out (muz. W.Kilar) podczas projektu edukacyjnego dla młodzieży, prezentowaną na scenie TWON w Warszawie oraz
w Operze Norweskiej w Oslo. Od 2016 roku tworzy choreografie dla Bytomskiej oraz Warszawskiej szkoły baletowej.

MATEUSZ PIETRZAK


Mateusz Pietrzak – Dyplomowany choreograf i pedagog tańca. Tancerz spektakli Notre Dame de Paris oraz Gorączka Sobotniej Nocy w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od wielu lat rozwija się w tych dwóch zupełnie różnych stylach i w obu osiąga sukcesy międzynarodowe. Jazz doskonalił w Kieleckim Teatrze Tańca. Będąc solistą KTT występował na licznych festiwalach w Polsce i na świecie m.in. w Izraelu i Chinach. Hip hop szkolił pod okiem Filipa Czeszyka w formacji Spoko, z którą zdobył Vice Mistrzostwo Świata w hip hopie. Wyjątkowy, charyzmatyczny, zdolny, uprzejmy, niezwykle energiczny – tak w kilku słowach można opisać Mateusza. Swoim optymizmem, uśmiechem i poczuciem humoru wszystkich dookoła zaraża pozytywną energią. W tym nas!

DARIA ZARADKIEWICZ


Wykwalifikowana instruktorka jogi oraz technik wspomagających. Swoje umiejętności zdobywała na licznych kursach i szkoleniach m.in. Ashtanga Yoga Vinyasa Instructor – Fitness Instructor – Les Mills BODYBALANCE Instructor – Les Mills BODYPUMP Instructor – BOSU Trainer – Power Pump Instructor – FitMama Instructor
Sportowego bakcyla pielęgnuję w sobie od dziecka. Kocha zdrowy ruch i uwielbia zarażać pozytywną energią! Wymagająca i dokładna, na zajęciach daje swoje 100%. Największą moc i motywację przynosi jej praca w grupie. Kocha muzykę i aktywność fizyczną, dlatego joga i fitness są dla niej idealnym połączeniem wielu pasji!

CENNIK WARSZTATÓW

Wszystkie techniki (5dni) – 1300 zł (1200 zł opłata do 15 lipca 2020r)

Uczniowie OSB – 1000zł

Pojedyncza technika (5dni) – 500zł

Body balans (5dni) – 200zł

W pierwszej kolejności przyjmowane są osoby , które wykupują cały pakiet !
Nie wliczając grupy początkującej z tańca klasycznego.

Zgłoszenia:
kontakt@studioartistic.pl,
tel.: +48 720833877

REZERWACJA MIEJSC

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Wybieram (wybór kilku opcji z wciśniętym Ctrl)

  Grupa Taniec Klasyczny

  Grupa Taniec współczesny

  Grupa Jazz

  Grupa Neoklasyka

  Treść wiadomości

  Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminami Studia Tańca Artistic i akceptuje jego treść.

  Wysyłając zgłoszenie akceptuję regulamin.

  Wysyłając zgłoszenie akceptuję dodatkowy regulamin (w związku z COVID-19).

  Wysyłając zgłoszenie - Akceptuję Politykę Prywatności

  Ewentualne dodatkowe pytania pod telefonem 602 893 897

  Zdjęcia z poprzednich cyklów warsztatowych