MODERN / JAZZ

MODERN / JAZZ

JAZZ / TANIEC WSPÓŁCZESNY - MODERN / ALL THAT JAZZ / MODERN - TANIEC WSPÓŁCZESNY DLA DZIECI / ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA / BRODWAY JAZZ / GRUPA WARSZTATOWA DADA / BALET
 

JAZZ

Styl tańca o Afrykańskich korzeniach, którego techniczne ruchy uformowały popularny dziś styl jazzowy widziany w teatrach na całym świecie. To nie tylko ćwiczenia techniczne, ale też innowacyjne choreografie. Sposób na aktywny relaks w niesamowitej atmosferze

ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA

Zajęcia skierowane są do wszystkich chcących odreagować codzienny stres poprzez wytworzenie w ciele pozytywnej i kreatywnej energii, wykonując ćwiczenia i zadania taneczne i choreograficzne, obejmujące przede wszytskim elementy zaczerpnięte z praktyki pilatesu, jogi i technik relaksacyjnych, pomocne w doświadczaniu świadomego ciała, jako najlepszego własnego przewodnika w rozwoju osobistym.
zajęcia prowadzą artyści Teatr Dada von Bzdülöw

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Zajęcia z techniki tańca współczesnego wezmą pod lupę motorykę, dynamikę oraz artykulację ruchu, odnosząc się głównie do techniki tańca release oraz elementów floor-work. Zgłębiać będą rolę ciężaru, oddechu oraz relację między ruchem, a rytmem i przestrzenią. Celem warsztatów jest zintegrowanie energii płynących w ciele do większej ekonomii ruchu oraz lepszej jakości i świadomości ciała, jednocześnie zachowując swobodę w posługiwaniu się własną i autentyczną techniką tańca współczesnego w kreowanych choreografiach czy frazach ruchowych.
zajęcia prowadzą artyści Teatr Dada von Bzdülöw

GRUPA WARSZTATOWA dada&artistic

To przede wszystkim przestrzeń twórczego spotkania dedykowanego wspólnemu komponowaniu ruchu oraz szukaniu ciekawych i różnorodnych metod i sposobów dochodzenia do niego. Pod okiem trzech doświadczonych artystek powstawać będą oryginalne frazy taneczne, unikatowy taniec, choreografia i kompozycje ruchowe w przestrzeni; punktem wyjścia dla powstającego ruchu będą nie tylko różnorodne partytury tańca, nazywane fachowo "dance scores", wykorzystywane współcześnie często jako skuteczna metoda pracy choreograficznej, ale także słowa, obrazy, grafiki i dźwięki, które równie dobrze mogą posłużyć za materiał wyjściowy do samodzielnego tworzenia tańca i choreografii.
zajęcia prowadzą artyści Teatr Dada von Bzdülöw

ALL THAT JAZZ

Czyli duża porcja jazzu w jeszcze bardziej teatralnym wydaniu. Choreografie jazzowe niczym z musicalu Chicago czy Kabaret, ale i nie tylko. Na zajęciach poczujesz się jak na prawdziwej scenie. To zajęcia na których popracujesz nad ruchem scenicznym, precyzją, kontrolą ciała i sensualnością. Poprawi się Twoja równowaga, postawa, sylwetka i zaangażujesz wszystkie mięśnie. Satysfakcja i dużo tańca gwarantowane.

MODERN / TANIEC WSPÓŁCZESNY DLA DZIECI

Zajęcia dzieją się w trzech grupach wiekowych (grupa 4-6lat , grupa 7-10lat, grupa 11-14 lat). Taniec współczesny to nie tylko powaga i dojrzałe, liryczne emocje. Zajęcia z modernu pomogą przezwyciężyć nieśmiałość, otworzyć się i rozwinąć w tańcu również młodszym uczestnikom. Zajęcia dla młodszych to odnajdywanie świadomości ciała poprzez współczesne choreografie oraz nauka techniki przeplatana z zabawą.

BROADWAY JAZZ

Niezwykle ekspresyjna forma tańca musicalowego. To zajęcia na których odnajdziesz klasyczne jazzowe kroki, odrobinę swingu, magię tańca rewiowego i elementy pantomimy. Ta teatralna forma tańca jazzowego pozwala wyrazić cały wachlarz emocji. To podróż po musicalowym świecie od amerykańskich klasyków z lat 20. i 30. po współczesne największe hity nowojorskiego Broadwayu.