MODERN / JAZZ

MODERN / JAZZ

JAZZ / TANIEC WSPÓŁCZESNY - MODERN / ALL THAT JAZZ / FLOORWORK / MODERN - TANIEC WSPÓŁCZESNY DLA DZIECI / Drama
 

JAZZ

Styl tańca o Afrykańskich korzeniach, którego techniczne ruchy uformowały popularny dziś styl jazzowy widziany w teatrach na całym świecie. To nie tylko ćwiczenia techniczne, ale też innowacyjne choreografie. Sposób na aktywny relaks w niesamowitej atmosferze

TANIEC WSPÓŁCZESNY / MODERN

Styl wywodzący się z techniki tańca klasycznego. To praca z ciałem, ale przede wszystkim ze świadomością ciała, środkiem ciężkości. Taniec współczesny pozwoli wyrazić emocje poprzez płynne ruchy wywodzące się z impulsów. Nie zabraknie tanecznych improwizacji, lirycznych choreografii, a także szlifowania techniki za pomocą ćwiczeń charakterystycznych dla stylu współczesnego.

ALL THAT JAZZ

Czyli duża porcja jazzu w jeszcze bardziej teatralnym wydaniu. Choreografie jazzowe niczym z musicalu Chicago czy Kabaret, ale i nie tylko. Na zajęciach poczujesz się jak na prawdziwej scenie. To zajęcia na których popracujesz nad ruchem scenicznym, precyzją, kontrolą ciała i sensualnością. Poprawi się Twoja równowaga, postawa, sylwetka i zaangażujesz wszystkie mięśnie. Satysfakcja i dużo tańca gwarantowane.

FLOORWORK

to technika tańca szeroko stosowana w różnych stylach tanecznych, głównie w tańcu współczesnym, modernie, ale też w jazzie, a nawet w hip hopie. Floorwork to zajęcia podczas, których wszystkie ćwiczenia wykonywane są na podłodze lub przygotowują do kombinacji tanecznych z wykorzystaniem przestrzeni na ziemi. Technika ta wymaga od tancerza elastyczności, zrelaksowanych mięśni oraz płynnych przejść między sekwencjami – przechodzenia z poziomu wyższego w niski i na odwrót. Na zajęciach uczestnicy poznają różne sposoby unoszenia korpusu w siadzie i na stojąco, oraz dynamiczne opozycje upadków ze wstaniem będące częstym elementem współczesnych choreografii.

MODERN / TANIEC WSPÓŁCZESNY DLA DZIECI

Zajęcia dzieją się w trzech grupach wiekowych (grupa 4-6lat , grupa 7-10lat, grupa 11-14 lat). Taniec współczesny to nie tylko powaga i dojrzałe, liryczne emocje. Zajęcia z modernu pomogą przezwyciężyć nieśmiałość, otworzyć się i rozwinąć w tańcu również młodszym uczestnikom. Zajęcia dla młodszych to odnajdywanie świadomości ciała poprzez współczesne choreografie oraz nauka techniki przeplatana z zabawą.

Drama

Zajęcia oparte na technice aktorskiej i teatralnej, mające na celu rozbudzenie teatralnej kreatywności, wypracowanie ekspresji oraz poznanie technik improwizacji, ale też technik prezentacji. Zajęcia teatralne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych uczą koncentracji, kreatywnej pracy w grupie, rozwoju osobistego, poznawania i nazywania własnych emocji. Poprzez teatralne improwizacje, pantomimę, pracę nad tekstem i interpretację, odgrywanie różnych ról, nauczymy się wychodzić na scenę, zwiększymy pewność siebie i odkryjemy niewyczerpalne zasoby naszej wyobraźni.