Agnieszka Janura

balet, balet dla dzieci, balet dla dorosłych


Założycielka Studia Tańca Artistic. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 9 lat w Gdańskiej Szkole Baletowej. Tańczyła na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie oraz w Operze Bałtyckiej gdzie rozpoczęła równocześnie pracę z dziećmi. Tancerka o dużym doświadczeniu scenicznym. Jako wykształcony pedagog, założyła własną szkołę tańca – zajęcia baletowe dla dzieci. Szkoła ta w tym zakresie funkcjonuje z powodzeniem od 2010 roku. Podążając za swoją pasją postanowiła stworzyć Studio Tańca Artistic. Celem nadrzędnym studia jest integracja środowisk tanecznych. Promowanie tańca jako sztuki i wyrazu artystycznego. W Studiu będą odbywać się zajęcia w ponad 20 dyscyplinach tanecznych.

Sylwia Kowalska

body ballet, płaski brzuch, zdrowy kręgosłup


Energetyczna i charyzmatyczna tancerka która potrafi skutecznie zmotywować do działania. Doskonale łączy taniec z fitnessem. Ukończyła Gdańską Szkołę Baletową, wiele lat pracowała w zawodzie tancerki, solistki baletu. Studiowała Pedagogikę Baletu na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Jest certyfikowanym instruktorem rożnych form fitness. Ukończyła szkolenia Fitness Authority School: Kickbox Instruktor, Basic Step Instruktor, Functional Trainer, Fit&Easy Ball, Stretching Rollers, Zdrowy Kręgosłup, Power Pump. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje na licznych warsztatach i konwencjach fitness.

Michał Łabuś

jazz, floorwork


Wszechstronny tancerz, choreograf i instruktor z ogromnym doświadczeniem scenicznym oraz doświadczeniem na sali w roli pedagoga w takich technikach tańca jak jazz, modern, taniec współczesny, hip hop. W swoim dorobku posiada m.in. dwa tytuły Mistrza Polski w hip hopie oraz Wicemistrza Świata w tej samej kategorii. Występował na licznych festiwalach w Polsce, Europie oraz Tajlandii. Doceniony przez „Dance Magazine” (XI.2014). Były tancerz Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Później długoletni solista Bałtyckiego Teatru Tańca oraz Opery Bałtyckiej. W 2010 roku został laureatem nagrody Prezydenta Miasta Gdańsk Dla Młodych Twórców w dziedzinie Kultury. Twórca choreografii do własnych spektakli: „Uwikłani" w ramach projektu Scena dla Tańca, „You Are My Sister" w Teatrze Muzycznym Roma, „Legenda Kaliny Jędrusik” w ramach koncertu finałowego 27 Przeglądu Piosenki Aktorskiej oraz „Radio Żelaza” dla Dzikistyl Company. Od 2016 roku tancerz spektaklu „Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Podczas zajęć z Michałem sala przepełniona jest emocjami, precyzyjną techniką i poruszającą muzyką, a choreografie jakie powstają na zajęciach to małe dzieła sztuki

Magdalena Laudańska

taniec współczesny - modern dla dorosłych, modern kids, modern junior


Tancerka, absolwentka Gdańskiej Szkoły Baletowej oraz uniwersytetu Codarts Rotterdam w Holandii na wydziale tańca. Podczas trzech lat nauki poznała różnorodne techniki tańca współczesnego: technika Marty Graham, Cunnigham'a, Limon'a, Laban'a oraz Counter Technique. Pracowała z takimi choreografami jak: Jiri Kylian, Michel Schumacher, Jan Martens, Cora Bos-Kroese, Aurelie Cayla, a także z tancerzami Wiliama Forsythe’a. W sezonie 2015/2016 pracowała dla zespołu Konzert Theater Bern w Szwajcarii gdzie występowała w pełnometrażowych spektaklach. Podczas pobytu w Holandii uczestniczyła w wielu warsztatach z choreografami międzynarodowej sławy, a także wzięła udział w Nederlands Dans Theater Summer Intesive Course. Od marca 2016 tańczyła dla Bałtyckiego Teatru Tańca, a obecnie rozpoczęła współpracę z Sopockim Teatrem Tańca. Jako doświadczona tancerka i młoda nauczycielka, jest pełna pozytywnej energii i inspiracji do wspólnego tańczenia z dziećmi w Studio Tańca Artistic.

Bartłomiej Pankau

akrobatyka dla dorosłych, młodzieży, dzieci


trener, instruktor rekreacji ruchowej, zwycięzca I edycji „Mam talent”, gość honorowy szeregu edycji europejskich. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Świata między innymi: złoty medalista Turnieju Międzynarodowego w gimnastyce sportowej; Medalista Mistrzostw Polski. Trener z ogromnym doświadczeniem scenicznym; jego występy podziwiali między innymi; Królowa Elżbieta II, Roman Polański, Nicole Kidman. Niezliczona jest liczba miejsc gdzie występował. Będąc członkiem zespołu Cyrku Eloize w Kanadzie objechał cały świat. Jego umiejętności doceniała publiczność między innymi : na Broadway’u – Nowym Jork, w Paryżu, Montrealu, Quebec, Las Vegas, Istambule, Melbourne, Brisbane (Australia) Cały czas czynny zawodowo. Niedawno można go było podziwiać na otwarciu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej odbywających się w Emiratach Arabskich. Obecnie Prezes klubu akrobatyki sportowej „Arabeska” w Bydgoszczy. Od lat prowadzi zajęcia z grupami w każdym wieku. Bartek jest trenerem z ogromnym doświadczeniem, niesamowitą empatią i zaangażowaniem. Ma świetny kontakt z dziećmi i młodzieżą, szczególnie ceni sobie pracę z najmłodszymi, których wprowadza w świat gimnastyki sportowej.

Emilia Papińska

street dance show kids


Tancerka, instruktorka. Znana w środowisku tanecznym jako Embla, swoją pasję do tańca rozwijała od 14-tego roku życia zaczynając od nauki podstaw fundamentalnego stylu street dance jakim jest bboying (breakdance) oraz choreografii w stylu Hip Hop. Próbowała wielu styli tanecznych jednak jej specjalnością jest Hip Hop Freestyle, którym zajmuje się od 8 lat. Do dziś doskonali swoje umiejętności na warsztatach z najlepszymi tancerzami i choreografami stylów Hip Hop i Street Dance, bierze udział w wielu tanecznych i muzycznych projektach, występuje w teledyskach. Odnosi sukcesy na licznych zawodach. Na zajęciach stawia na podstawy techniczne oraz zabawę rytmem i energią.

Monika Tran Van

zumba dla dzieci


Tancerka tańca towarzyskiego, instruktorka Zumby oraz cheerleaders , pedagog. Od kilku lat propaguje w Trójmieście Zumbę dostosowaną do różnych grup wiekowych od dzieci poprzez seniorów dzieląc się swoją fantastyczną energią.

Katarzyna Suchcicka


Pedagog, absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku Kształcenie Muzyczno-Ruchowe. Wieloletni pracownik Działu Edukacji Opery Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie w roku 2004 wspólnie z Agnieszką Janurą stworzyły zajęcia baletowe dla dzieci i młodzieży, które do dziś kontynuowane są w Szkole tańca Artistic. Umiejętności z zakresu tańca klasycznego i współczesnego doskonaliła podczas warsztatów w Operze Bałtyckiej, a także w Dance Ireland w Dublinie. Specjalizuje się w rytmice prowadzonej metodą Carla Orffa oraz choreoterapii.

Joanna Czajkowska

taniec współczesny


Tancerka, choreograf, pedagog tańca, animator kultury, producent wydarzeń teatralnych; członek Sekcji Tańca i Baletu ZASP. Współtwórczyni i dyrektor Sopockiego Teatru Tańca – Teatru Okazjonalnego. Wielokrotna laureatka Stypendium dla Twórców Kultury Marszałka Województwa Pomorskiego oraz innych nagród m.in. Sopockiej Muzy oraz odznaki honorowej „Zasłużona dla kultury polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wcześniej związana z Teatrem Patrz Mi Na Usta i Gdańskim Teatrem Tańca. Jest twórcą i współtwórcą choreografii do blisko 50 spektakli Teatru Okazjonalnego – STT, a także do licznych innych spektakli i projektów. Wraz z Sopockim Teatrem Tańca prezentowała swoje prace na wielu festiwalach tańca współczesnego i teatrów alternatywnych w całej Polsce i za granicą. Jako pedagog techniki tańca współczesnego i świadomości scenicznej pracuje według autorskiej metody ukierunkowanej na kształcenie uważności i gotowości do zmiany oraz szukania skrajnych jakości.

Aleksandra Foltman

barre au sol, balet, balet dla dzieci


Magister sztuki, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. F. Chopina, na wydziale Pedagogiki Baletu w Warszawie. Przez ponad 12 lat artystka Polskiego Baletu Narodowego,Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, w którym była w repertuarze tańca klasycznego i współczesnego – m.in. Jezioro Łabędzie, Dziadek do Orzechów, Śpiąca Królewna, Święto Wiosny. Występowała w spektaklach światowej sławy choreografów jak George Balanchine, Maurice Bejart, Boris Eifman oraz współpracowała z Jirim Kylianem, u którego zatańczyła solową rolę w balecie No More Play. Gościła na deskach teatrów na całym świecie, m.in. w Londynie , Petersburgu, Szanghaju, Wilnie. Posiada wieloletnie doświadczenie jako nauczycielka tańca w wielu placówkach, prowadząc zajęcia za równo dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Obecnie uczy tańca klasycznego w Ogolnokszalcacej Szkole Baletowej w Gdańsku.

Mateusz Pietrzak

all that jazz, formacja jazz


Tancerz spektaklu Notre Dame de Paris w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Były solista Kieleckiego Teatru Tańca. Absolwent Kierunku TANIEC na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Dyplomowany tancerz, choreograf i pedagog tańca. Były tancerz formacji SPOKO, z którą zdobył tytuł Wicemistrza Świata w hip hopie. Występował na licznych festiwalach w Polsce, Niemczech, Chinach i Izraelu.

Magda Grus

balet dla dzieci


Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim oraz edukacji artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie wiolonczeli i fortepianu. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2004 roku w Operze Bałtyckiej. Współpraca z Agnieszką Janurą rozpoczęła się jeszcze w Operze Bałtyckiej, gdzie jako pedagog przez trzy lata asystowała podczas zajęć baletowych dla dzieci. Od 2009 roku pracuje w Szkole Tańca Artistic.

Adam Handke

latino solo, taniec towarzyski użytkowy


Instruktor tańca sportowego, posiadający najwyższą międzynarodową klasę mistrzowską - „S”. Z tańcem związany jest od 15 lat. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiał w Malborskim klubie „Pasja”. Z wieloma sukcesami brał udział w licznych turniejach tańca towarzyskiego w kraju oraz za granicą. Taniec towarzyski trenował pod okiem najlepszych trenerów polskich i zagranicznych. W tańcu najbardziej ceni wolność, możliwość rozwoju i wyrażenia swoich emocji. Na jego zajęciach króluje pozytywna energia i pasja.

Dorota Oleksiak

stretching


Instruktorka fitness, lekkoatletyki oraz pływania. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej. Już w wieku 12 lat , uczestniczyła w swoich pierwszych Mistrzostwach Polski w Aerobiku Sportowym. Aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią jej życia. Uwielbia sporty wodne i zimowe, również morsowanie. Swoich sił próbowała także w tańcu, intensywnie ćwicząc jazz. Doświadczenie i kwalifikacje zdobywała na licznych szkoleniach i kursach instruktorskich w dziedzinie fitnessu. Prowadzi różne zajęcia z zakresu fitness m.in. tbc, step, body hape, zdrowy kręgosłup, dance , aerobox oraz stretching. Na zajęciach stawia na interakcję z uczestnikami i pozytywną atmosferę podczas wspólnej pracy.

Karolina Maciejewska

modern kids, modern junior , balet dla dzieci, stretching dla dzieci


Pedagog, z tańcem związana od najmłodszych lat. Przez wiele lat kształciła się w technikach tańca klasycznego, współczesnego, jazzu i barre au sol na warsztatach i kursach w kraju oraz za granicą (m.in. Paryż, Londyn). Uczestniczyła w spektaklach tanecznych Teatru Junior przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz w spektaklach Opery Bałtyckiej. Regularnie doskonali swoje umiejętności w tańcu klasycznym, współczesnym oraz w technikach wspomagających (stretching, barre au sol) na warsztatach w Londynie. Aktualnie doktorantka UG, autorka tekstów dotyczących historii i teorii opery francuskiej oraz baletu. Od 2012 roku prowadzi zajęcia baletowe dla dzieci w szkole tańca Artistic oraz w przedszkolach na terenie Trójmiasta.

Luis Eduardo Granado Principe

salsation, bachata, choreology


Śpiewający tancerz i choreograf. Od dziecka zakochany w latynoskich rytmach. Najlepiej czuje się w rytmach Salsy, Reggaeton, Bachata, Merengue, ale też Hip Hop i Street dance. Luis to również licencjonowany instruktor dance-fitnessu w tym Zumby i Salsation. Luis jest wielokrotnym zwyciezcą konkursów tanecznych oraz trzykrotnym medalistą w tańcu i śpiewie na Mistrzostwach Świata Chórów we Włoszech i USA. Z zajęć z Luisem każdy wychodzi tanecznym krokiem czując się jak Shakira lub Enrique Iglesisa :)

Marta Lipska

sexy dance, zumba kids, latino kids, latino junior


Marta Lipska Tancerka, instruktorka tańca oraz fitness. Przygodę z tańcem rozpoczęła gdy miała 7 lat, kilka lat później zdobyła klasę mistrzowską A w tańcu towarzyskim. Wielokrotna laureatka mistrzostw okręgu Pomorskiego. Występowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Marta z sukcesami rozwija się w różnych technikach tańca m.in. wraz z formacją hiphopową Quality Control Crew 2-krotnie zdobyła 1 miejsce na zawodach street-dancowych Eat Your Feet, z formacją SoZouk zdobyła I miejsce na jednym z największych festiwali w Polsce ElSol Salsa Festival. Szkoliła się u choreografów największych światowych gwiazd! Regularnie uczestniczy w warsztatach w Hiszpanii. Jeździ po świecie pracując jako animatorka/tancerka m.in. w Egipcie, Albanii i na Majorce. Jej pasją jest przede wszystkim styl Latino, Bachata, Zouk oraz Sexy Dance. Marta emanuje pozytywną słoneczną energią, a uśmiech nigdy nie schodzi jej z twarzy.

Jakub "Grędziu" Gręda

hip hop dance


Jakub "Grędziu" Gręda - tancerz z 25 letnim stażem. Jego historia sięga czasów przedszkola, kiedy to trzyletni GRĘDZIU rozpoczął treningi w klubie TAN Nidzica w 1992 r. Wielokrotny Mistrz Świata oraz Mistrz Polski w kategorii hip hop dance. Już w 1994 startował w swoich pierwszych zawodach, a w 1996 został po raz pierwszy Mistrzem Polski. Reprezentował Polskę, podczas tanecznej Eurowizji w 2003 roku. Choreograf, instruktor oraz nauczyciel Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, absolwent AWFiS w Gdańsku oraz trener II klasy gimnastyki sportowej. Nieustannie poszukuje wiedzy i nowych ścieżek rozwoju. Chętnie przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie, zaznaczając przy tym, że najważniejsza dla tancerza powinna być zabawa i radość wynikająca z samego tańca. Od 15 lat jest również kolekcjonerem kaset magnetofonowych z rapem. NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA 5 - krotny Mistrz Świata 3 - krotny II-gi Wicemistrz Świata Reprezentant Polski podczas Eurowizji dla Młodych Tancerzy 14 - krotny Mistrz Polski Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Sztuki Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego 3-krotny zwycięzca Wirującej Strefy oraz wiele innych osiągnięć, nagród i wyróżnień.

Szymon Kaspruś

breakdance


w Środowisku tanecznym znany pod pseudonimem Wicked. Reprezentuje ekipę Ludzie Klimatu. Z tańcem jestem związany od 17 lat. Zaczynał od breakdanceu, na chwile obecną najlepiej odnajduje sie w kategorii experimental, all styles. Na swoim koncie ma wiele sukcesów solo, zarówno jak i ekipowych, w kraju i zagranica. Jego styl to mieszanka bardzo prostych kreatywnych ruchów, przeplatana trikami oraz power moves.

Kasia „Popkate” Zapolska

popping


Kasia „Popkate” Zapolska swoją pasję związaną z popping’iem rozpoczęła już w 2007r. Jako kobieta ma w tej dziedzinie najdłuższy staż taneczny w Polsce. Pochodzi z Gdańska, gdzie swoje pierwsze kroki taneczne stawiała pod okiem Lipskieego. Przez lata doskonali swój styl i umiejętności, które to zbudowane są przez ciężką pracę, wytrwałość i wielokrotne wyjazdy za granicę (m.in. do Los Angeles i Paryż). Doświadczenie opiera na uczestnictwie w różnych zawodach i jamach tanecznych oraz warsztatach z światowej klasy nauczycielami poppingu, z których to wymienić można na przykład: Boogie Frantick, Hoan, Devious, Popin J, Popin Pete, Greenteck, Nelson, Bionic Man, Mr. Wiggles, Venom, Monsta Pop. Na co dzień prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą. Jej podejście do tańca jest nieszablonowe, stawia duży nacisk na kreatywność, oryginalność, self development i fundamenty panelu styli popping.