Agnieszka Janura

balet, balet dla dzieci, balet dla dorosłych


Założycielka Studia Tańca Artistic. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 9 lat w Gdańskiej Szkole Baletowej. Tańczyła na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie oraz w Operze Bałtyckiej gdzie rozpoczęła równocześnie pracę z dziećmi. Tancerka o dużym doświadczeniu scenicznym. Jako wykształcony pedagog, założyła własną szkołę tańca – zajęcia baletowe dla dzieci. Szkoła ta w tym zakresie funkcjonuje z powodzeniem od 2010 roku. Podążając za swoją pasją postanowiła stworzyć Studio Tańca Artistic. Celem nadrzędnym studia jest integracja środowisk tanecznych. Promowanie tańca jako sztuki i wyrazu artystycznego. W Studiu będą odbywać się zajęcia w ponad 20 dyscyplinach tanecznych.

Sylwia Kowalska

body ballet, płaski brzuch, zdrowy kręgosłup


Energetyczna i charyzmatyczna tancerka która potrafi skutecznie zmotywować do działania. Doskonale łączy taniec z fitnessem. Ukończyła Gdańską Szkołę Baletową, wiele lat pracowała w zawodzie tancerki, solistki baletu. Studiowała Pedagogikę Baletu na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Jest certyfikowanym instruktorem rożnych form fitness. Ukończyła szkolenia Fitness Authority School: Kickbox Instruktor, Basic Step Instruktor, Functional Trainer, Fit&Easy Ball, Stretching Rollers, Zdrowy Kręgosłup, Power Pump. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje na licznych warsztatach i konwencjach fitness.

Michał Łabuś

jazz, floorwork


Wszechstronny tancerz, choreograf i instruktor z ogromnym doświadczeniem scenicznym oraz doświadczeniem na sali w roli pedagoga w takich technikach tańca jak jazz, modern, taniec współczesny, hip hop. W swoim dorobku posiada m.in. dwa tytuły Mistrza Polski w hip hopie oraz Wicemistrza Świata w tej samej kategorii. Występował na licznych festiwalach w Polsce, Europie oraz Tajlandii. Doceniony przez „Dance Magazine” (XI.2014). Były tancerz Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Później długoletni solista Bałtyckiego Teatru Tańca oraz Opery Bałtyckiej. W 2010 roku został laureatem nagrody Prezydenta Miasta Gdańsk Dla Młodych Twórców w dziedzinie Kultury. Twórca choreografii do własnych spektakli: „Uwikłani" w ramach projektu Scena dla Tańca, „You Are My Sister" w Teatrze Muzycznym Roma, „Legenda Kaliny Jędrusik” w ramach koncertu finałowego 27 Przeglądu Piosenki Aktorskiej oraz „Radio Żelaza” dla Dzikistyl Company. Od 2016 roku tancerz spektaklu „Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Podczas zajęć z Michałem sala przepełniona jest emocjami, precyzyjną techniką i poruszającą muzyką, a choreografie jakie powstają na zajęciach to małe dzieła sztuki

Magdalena Laudańska

taniec współczesny - modern dla dorosłych, modern kids, modern junior


Tancerka, absolwentka Gdańskiej Szkoły Baletowej oraz uniwersytetu Codarts Rotterdam w Holandii na wydziale tańca. Podczas trzech lat nauki poznała różnorodne techniki tańca współczesnego: technika Marty Graham, Cunnigham'a, Limon'a, Laban'a oraz Counter Technique. Pracowała z takimi choreografami jak: Jiri Kylian, Michel Schumacher, Jan Martens, Cora Bos-Kroese, Aurelie Cayla, a także z tancerzami Wiliama Forsythe’a. W sezonie 2015/2016 pracowała dla zespołu Konzert Theater Bern w Szwajcarii gdzie występowała w pełnometrażowych spektaklach. Podczas pobytu w Holandii uczestniczyła w wielu warsztatach z choreografami międzynarodowej sławy, a także wzięła udział w Nederlands Dans Theater Summer Intesive Course. Od marca 2016 tańczyła dla Bałtyckiego Teatru Tańca, a obecnie rozpoczęła współpracę z Sopockim Teatrem Tańca. Jako doświadczona tancerka i młoda nauczycielka, jest pełna pozytywnej energii i inspiracji do wspólnego tańczenia z dziećmi w Studio Tańca Artistic.

Bartłomiej Pankau

akrobatyka dla dorosłych, młodzieży, dzieci


trener, instruktor rekreacji ruchowej, zwycięzca I edycji „Mam talent”, gość honorowy szeregu edycji europejskich. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Świata między innymi: złoty medalista Turnieju Międzynarodowego w gimnastyce sportowej; Medalista Mistrzostw Polski. Trener z ogromnym doświadczeniem scenicznym; jego występy podziwiali między innymi; Królowa Elżbieta II, Roman Polański, Nicole Kidman. Niezliczona jest liczba miejsc gdzie występował. Będąc członkiem zespołu Cyrku Eloize w Kanadzie objechał cały świat. Jego umiejętności doceniała publiczność między innymi : na Broadway’u – Nowym Jork, w Paryżu, Montrealu, Quebec, Las Vegas, Istambule, Melbourne, Brisbane (Australia) Cały czas czynny zawodowo. Niedawno można go było podziwiać na otwarciu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej odbywających się w Emiratach Arabskich. Obecnie Prezes klubu akrobatyki sportowej „Arabeska” w Bydgoszczy. Od lat prowadzi zajęcia z grupami w każdym wieku. Bartek jest trenerem z ogromnym doświadczeniem, niesamowitą empatią i zaangażowaniem. Ma świetny kontakt z dziećmi i młodzieżą, szczególnie ceni sobie pracę z najmłodszymi, których wprowadza w świat gimnastyki sportowej.

Emilia Papińska

street dance show kids


Tancerka, instruktorka. Znana w środowisku tanecznym jako Embla, swoją pasję do tańca rozwijała od 14-tego roku życia zaczynając od nauki podstaw fundamentalnego stylu street dance jakim jest bboying (breakdance) oraz choreografii w stylu Hip Hop. Próbowała wielu styli tanecznych jednak jej specjalnością jest Hip Hop Freestyle, którym zajmuje się od 8 lat. Do dziś doskonali swoje umiejętności na warsztatach z najlepszymi tancerzami i choreografami stylów Hip Hop i Street Dance, bierze udział w wielu tanecznych i muzycznych projektach, występuje w teledyskach. Odnosi sukcesy na licznych zawodach. Na zajęciach stawia na podstawy techniczne oraz zabawę rytmem i energią.

Monika Tran Van

zumba dla dzieci


Tancerka tańca towarzyskiego, instruktorka Zumby oraz cheerleaders , pedagog. Od kilku lat propaguje w Trójmieście Zumbę dostosowaną do różnych grup wiekowych od dzieci poprzez seniorów dzieląc się swoją fantastyczną energią.

Magda Zawalska

gyrokinesis, pilates


Absolwentka AWFiS od wielu lat związana z aktywnością fizyczną. Skupia się na pracy z ciałem w ruchu, prowadzi prozdrowotne formy treningu. Instruktorka z wieloletnim doświadczeniem, od najmłodszych lat jej pasją był Pilates. Ukończyła szkolenia Pilates I i II, oraz prestiżowe szkolenie międzynarodowej szkoły Peak Pilates. Szkoli się u najlepszych w kraju i za granicą. Jako jedna z pierwszych w Polsce jest certyfikowanym instruktorem GYROKINESIS®. Stale poszerza swoją wiedzę na warsztatach w kraju i za granicą. W wolnym czasie uwielbia jeździ na rowerze i pływa.

Joanna Czajkowska

taniec współczesny


Tancerka, choreograf, pedagog tańca, animator kultury, producent wydarzeń teatralnych; członek Sekcji Tańca i Baletu ZASP. Współtwórczyni i dyrektor Sopockiego Teatru Tańca – Teatru Okazjonalnego. Wielokrotna laureatka Stypendium dla Twórców Kultury Marszałka Województwa Pomorskiego oraz innych nagród m.in. Sopockiej Muzy oraz odznaki honorowej „Zasłużona dla kultury polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wcześniej związana z Teatrem Patrz Mi Na Usta i Gdańskim Teatrem Tańca. Jest twórcą i współtwórcą choreografii do blisko 50 spektakli Teatru Okazjonalnego – STT, a także do licznych innych spektakli i projektów. Wraz z Sopockim Teatrem Tańca prezentowała swoje prace na wielu festiwalach tańca współczesnego i teatrów alternatywnych w całej Polsce i za granicą. Jako pedagog techniki tańca współczesnego i świadomości scenicznej pracuje według autorskiej metody ukierunkowanej na kształcenie uważności i gotowości do zmiany oraz szukania skrajnych jakości.

Aleksandra Foltman

barre au sol, balet, balet dla dzieci


Magister sztuki, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. F. Chopina, na wydziale Pedagogiki Baletu w Warszawie. Przez ponad 12 lat artystka Polskiego Baletu Narodowego,Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, w którym była w repertuarze tańca klasycznego i współczesnego – m.in. Jezioro Łabędzie, Dziadek do Orzechów, Śpiąca Królewna, Święto Wiosny. Występowała w spektaklach światowej sławy choreografów jak George Balanchine, Maurice Bejart, Boris Eifman oraz współpracowała z Jirim Kylianem, u którego zatańczyła solową rolę w balecie No More Play. Gościła na deskach teatrów na całym świecie, m.in. w Londynie , Petersburgu, Szanghaju, Wilnie. Posiada wieloletnie doświadczenie jako nauczycielka tańca w wielu placówkach, prowadząc zajęcia za równo dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Obecnie uczy tańca klasycznego w Ogolnokszalcacej Szkole Baletowej w Gdańsku.

Mateusz Pietrzak

all that jazz, formacja jazz


Tancerz spektaklu Notre Dame de Paris w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Były solista Kieleckiego Teatru Tańca. Absolwent Kierunku TANIEC na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Dyplomowany tancerz, choreograf i pedagog tańca. Były tancerz formacji SPOKO, z którą zdobył tytuł Wicemistrza Świata w hip hopie. Występował na licznych festiwalach w Polsce, Niemczech, Chinach i Izraelu.

Magda Grus

balet dla dzieci


Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim oraz edukacji artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie wiolonczeli i fortepianu. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2004 roku w Operze Bałtyckiej. Następnie szkoliła swoje umiejętności pod okiem Sebastiana oraz Agaty Białobrzeskich. Współpraca z Agnieszką Janurą rozpoczęła się jeszcze w Operze Bałtyckiej, gdzie jako pedagog przez trzy lata asystowała podczas zajęć baletowych dla dzieci. Od 2009 roku pracuje w Szkole Tańca Artistic.

Adam Handke

latino solo, taniec towarzyski użytkowy


Instruktor tańca sportowego, posiadający najwyższą międzynarodową klasę mistrzowską - „S”. Z tańcem związany jest od 15 lat. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiał w Malborskim klubie „Pasja”. Z wieloma sukcesami brał udział w licznych turniejach tańca towarzyskiego w kraju oraz za granicą. Taniec towarzyski trenował pod okiem najlepszych trenerów polskich i zagranicznych. W tańcu najbardziej ceni wolność, możliwość rozwoju i wyrażenia swoich emocji. Na jego zajęciach króluje pozytywna energia i pasja.

Dorota Oleksiak

stretching


Instruktorka fitness, lekkoatletyki oraz pływania. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej. Już w wieku 12 lat , uczestniczyła w swoich pierwszych Mistrzostwach Polski w Aerobiku Sportowym. Aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią jej życia. Uwielbia sporty wodne i zimowe, również morsowanie. Swoich sił próbowała także w tańcu, intensywnie ćwicząc jazz. Doświadczenie i kwalifikacje zdobywała na licznych szkoleniach i kursach instruktorskich w dziedzinie fitnessu. Prowadzi różne zajęcia z zakresu fitness m.in. tbc, step, body hape, zdrowy kręgosłup, dance , aerobox oraz stretching. Na zajęciach stawia na interakcję z uczestnikami i pozytywną atmosferę podczas wspólnej pracy.

Karolina Maciejewska

modern kids, modern junior , balet dla dzieci, stretching dla dzieci


Pedagog, z tańcem związana od najmłodszych lat. Przez wiele lat kształciła się w technikach tańca klasycznego, współczesnego, jazzu i barre au sol na warsztatach i kursach w kraju oraz za granicą (m.in. Paryż, Londyn). Uczestniczyła w spektaklach tanecznych Teatru Junior przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz w spektaklach Opery Bałtyckiej. Regularnie doskonali swoje umiejętności w tańcu klasycznym, współczesnym oraz w technikach wspomagających (stretching, barre au sol) na warsztatach w Londynie. Aktualnie doktorantka UG, autorka tekstów dotyczących historii i teorii opery francuskiej oraz baletu. Od 2012 roku prowadzi zajęcia baletowe dla dzieci w szkole tańca Artistic oraz w przedszkolach na terenie Trójmiasta.

Luis Eduardo Granado Principe

salsation, bachata, choreology


Śpiewający tancerz i choreograf. Od dziecka zakochany w latynoskich rytmach. Najlepiej czuje się w rytmach Salsy, Reggaeton, Bachata, Merengue, ale też Hip Hop i Street dance. Luis to również licencjonowany instruktor dance-fitnessu w tym Zumby i Salsation. Luis jest wielokrotnym zwyciezcą konkursów tanecznych oraz trzykrotnym medalistą w tańcu i śpiewie na Mistrzostwach Świata Chórów we Włoszech i USA. Z zajęć z Luisem każdy wychodzi tanecznym krokiem czując się jak Shakira lub Enrique Iglesisa :)

Marta Lipska

sexy dance, zumba kids, latino kids, latino junior


Marta Lipska Tancerka, instruktorka tańca oraz fitness. Przygodę z tańcem rozpoczęła gdy miała 7 lat, kilka lat później zdobyła klasę mistrzowską A w tańcu towarzyskim. Wielokrotna laureatka mistrzostw okręgu Pomorskiego. Występowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Marta z sukcesami rozwija się w różnych technikach tańca m.in. wraz z formacją hiphopową Quality Control Crew 2-krotnie zdobyła 1 miejsce na zawodach street-dancowych Eat Your Feet, z formacją SoZouk zdobyła I miejsce na jednym z największych festiwali w Polsce ElSol Salsa Festival. Szkoliła się u choreografów największych światowych gwiazd! Regularnie uczestniczy w warsztatach w Hiszpanii. Jeździ po świecie pracując jako animatorka/tancerka m.in. w Egipcie, Albanii i na Majorce. Jej pasją jest przede wszystkim styl Latino, Bachata, Zouk oraz Sexy Dance. Marta emanuje pozytywną słoneczną energią, a uśmiech nigdy nie schodzi jej z twarzy.

Jakub "Grędziu" Gręda

hip hop dance


Jakub "Grędziu" Gręda - tancerz z 25 letnim stażem. Jego historia sięga czasów przedszkola, kiedy to trzyletni GRĘDZIU rozpoczął treningi w klubie TAN Nidzica w 1992 r. Wielokrotny Mistrz Świata oraz Mistrz Polski w kategorii hip hop dance. Już w 1994 startował w swoich pierwszych zawodach, a w 1996 został po raz pierwszy Mistrzem Polski. Reprezentował Polskę, podczas tanecznej Eurowizji w 2003 roku. Choreograf, instruktor oraz nauczyciel Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, absolwent AWFiS w Gdańsku oraz trener II klasy gimnastyki sportowej. Nieustannie poszukuje wiedzy i nowych ścieżek rozwoju. Chętnie przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie, zaznaczając przy tym, że najważniejsza dla tancerza powinna być zabawa i radość wynikająca z samego tańca. Od 15 lat jest również kolekcjonerem kaset magnetofonowych z rapem. NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA 5 - krotny Mistrz Świata 3 - krotny II-gi Wicemistrz Świata Reprezentant Polski podczas Eurowizji dla Młodych Tancerzy 14 - krotny Mistrz Polski Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Sztuki Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego 3-krotny zwycięzca Wirującej Strefy oraz wiele innych osiągnięć, nagród i wyróżnień.

Szymon Kaspruś

breakdance


w Środowisku tanecznym znany pod pseudonimem Wicked. Reprezentuje ekipę Ludzie Klimatu. Z tańcem jestem związany od 17 lat. Zaczynał od breakdanceu, na chwile obecną najlepiej odnajduje sie w kategorii experimental, all styles. Na swoim koncie ma wiele sukcesów solo, zarówno jak i ekipowych, w kraju i zagranica. Jego styl to mieszanka bardzo prostych kreatywnych ruchów, przeplatana trikami oraz power moves.