FIT & FLEXI

FIT & FLEXI

BODY BALLET / BODY ARTIS / SALSATION ® / Rootz by SALSATION ® / BODY BALANCE
 

BODY BALLET

Body Ballet to trening inspirowany baletem klasycznym zawierający elementy tańca, pilatesu i fitnessu. Na zajęciach Body Ballet wzmocnisz i wyrzeźbisz całe ciało, zbudujesz niezbędne mięśnie jednocześnie poprawiając równowagę i stabilizację, spalając przy tym mnóstwo kalorii. Dzięki ćwiczeniom rozciągającym znacznie zwiększysz swój zakresu ruchu.
To trening pełen elegancji i gracji, który uczy świadomości ciała i kontroli nad nim. Zajęcia składają się z ćwiczeń cardio, ćwiczeń na podłodze oraz stabilizujących ćwiczeń zaczerpniętych z baletu klasycznego. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich niezależnie od wieku i poziomu sprawności, nie jest wymagane doświadczenie w tańcu.

BODY ARTIS

W pełni funkcjonalny zestaw ćwiczeń dla tancerzy, stworzony w celu uzupełnienia i pogłębienia treningu tanecznego oraz poprawy elastyczności całego ciała. Ćwiczenia skomponowane są tak, by wyrzeźbić i wzmocnić wszystkie grupy mięśniowe, jednocześnie odciążając kręgosłup. Na zajęciach nie zabraknie ćwiczeń wzmacniających, modelujących sylwetkę oraz ćwiczeń stabilizujących i takich, które wspomogą spalanie tkanki tłuszczowej. Ciało w ruchu łączy się z umysłem. Regularny trening ma na celu zwiększenie siły, elastyczności i jędrności mięśni, zwiększenie świadomości i kontroli nad własnym ciałem oraz zadbanie o kręgosłup.

SALSATION ®

Salsation to zajęcia taneczno oparte na treningu funkocjonalnym – wszechstronnie wzmacniającym mięśnie. Zajęcia umożliwiają kształtowanie sylwetki, a jednocześnie poprawiają kondycję psychiczną. Istotą treningu jest wykonywanie ruchów odpowiadających tańcom latynoamerykańskim tak, aby przekazać treść danego utworu muzycznego i towarzyszące mu emocje. Kroki są skomponowane tak, aby były bezpieczne, delikatne i nie przeciążające stawów, dlatego Salsation ® to zabawa dla każdego :)

Rootz by SALSATION ®

to technika tańca, która powstała w wyniku kombinacji takich stylów jak: Hip Hop, Dancehall, Afro i House. Ruchy i figury są energetyczne, naturalne i płynne. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich, nawet osoby początkujące poczują na zajęciach taneczny flow. ROOTZ to też odpowiednia postawa, nastawienie do tańca. Odnajdywanie radości w tańcu i rytmie. Na zajęciach poznamy nie tylko technikę i kroki, ale także ich pochodzenie i szacunek do danego stylu wywodzący się z ich źródła: ROOTZ !!!

BODY BALANCE

Zajęcia są połączeniem jogi, pilatesu, barre au sol oraz treningu metodą Gyrotonic ®. W trakcie tej godziny treningu chcemy kompleksowo zadbać o całe ciało. Skupimy się na pogłębieniu świadomości ciała, uaktywnimy mięśnie głębokie, wzmocnimy poszczególne i niezbędne w tańcu partie mięśniowe, popracujemy również nad ogólną kondycją – cardio oraz rozciągnięciem. Zajęcia zakończymy tzw. Unwinding, czyli wyciszeniem i skupieniem energii do ciała, po to aby w pełni zbalansować organizm. Porządne przygotowanie się do całego dnia z tańcem to podstawa każdego tancerza!
Wymagane obuwie zmienne, sportowe, z jasną podeszwą