Balet

BALET

Balet dla młodzieży i dorosłych / BALET POINTY / BALET DLA DZIECI / Balet – formacja KONKURSOWA / BARRE AU SOL / BODY BALLET
 

Balet dla młodzieży i dorosłych

Taniec klasyczny/balet jest fundamentem, z którego wywodzą się prawie wszystkie style taneczne. Wymaga doskonałej techniki, sprawności fizycznej i wdzięku. Zajęcia odbywają się według tradycyjnego schematu lekcji tańca klasycznego. Balet prowadzony jest przy akompaniamencie pianisty na żywo. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z baletem nie przejmuj się! Zacząć można w każdym wieku. Wielu uczestników przychodzi na zajęcia baletowe dla czystej przyjemności tańca i pasji. Jeżeli trenujesz inną dyscyplinę taneczną – balet doda Tobie świadomości ciała i gracji twoim ruchom. (Prowadząca Agnieszka Janura)

BALET DLA DZIECI

Dzieci od podstaw uczą się tajników tańca klasycznego przy akompaniamencie pianisty na żywo. To muzyczna podróż do świata baletowych ćwiczeń połączonych z zabawą. Zajęcia baletowe dla dzieci prowadzone są w systemie semestralnym wg. autorskiego programu Agnieszki Janury, stale udoskonalanego od 12 lat w szkole tańca Artistic.

BODY BALLET

Body Ballet to trening inspirowany baletem klasycznym zawierający elementy tańca, pilatesu i fitnessu. Na zajęciach Body Ballet wzmocnisz i wyrzeźbisz całe ciało, zbudujesz niezbędne mięśnie jednocześnie poprawiając równowagę i stabilizację, spalając przy tym mnóstwo kalorii. Dzięki ćwiczeniom rozciągającym znacznie zwiększysz swój zakresu ruchu.
To trening pełen elegancji i gracji, który uczy świadomości ciała i kontroli nad nim. Zajęcia składają się z ćwiczeń cardio, ćwiczeń na podłodze oraz stabilizujących ćwiczeń zaczerpniętych z baletu klasycznego. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich niezależnie od wieku i poziomu sprawności, nie jest wymagane doświadczenie w tańcu.

BODY BALANCE

Zajęcia są połączeniem jogi, pilatesu, barre au sol oraz treningu metodą Gyrotonic ®. W trakcie tej godziny treningu chcemy kompleksowo zadbać o całe ciało. Skupimy się na pogłębieniu świadomości ciała, uaktywnimy mięśnie głębokie, wzmocnimy poszczególne i niezbędne w tańcu partie mięśniowe, popracujemy również nad ogólną kondycją – cardio oraz rozciągnięciem. Zajęcia zakończymy tzw. Unwinding, czyli wyciszeniem i skupieniem energii do ciała, po to aby w pełni zbalansować organizm. Porządne przygotowanie się do całego dnia z tańcem to podstawa każdego tancerza!

Balet – formacja KONKURSOWA

Grupa baletowa stworzona z myślą o dzieciach i młodzieży która ma doświadczenie taneczne w dziedzinie tańca klasycznego, a chciałaby spróbować swoich sił na konkursach tanecznych, festiwalach i turniejach. Intensywna praca nad choreografią grupową oraz ruchem i wyrazem scenicznym. (prowadząca Aleksandra Foltman)

BARRE AU SOL

Zestaw ćwiczeń na podłodze, poszerzający zakres ruchów całego ciała i uaktywniające pracę mięśni przez ich wydłużenie, jednocześnie wzmacniając je. Barre au sol opiera się na ćwiczeniach tańca klasycznego wykonywanych przy drążku przeniesionych na podłogę. Zmiana pozycji stojącej na siedzącą i leżącą pozwala na odciążenie nóg i świadomą pracę ciała oraz mięśni. (prowadząca Aleksandra Foltman)